Informace o kurzu

Informace
o kurzu
Cena
kurzu
Uplatnění
v praxi
Lektorský
tým
Závěrečné
práce

ZAČÁTEK VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU – říjen každého školního roku

ROZSAH VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU

Vzdělávací program probíhá v rozsahu:

 1. 8 měsíců (říjen až květen) s individuálním časovým plánem
 2. menší skupinka účastníků

UČEBNÍ PLÁN – 250 výukových hodin (výuková hodina je 45 min)

Psychologie reklamy - 20 hodin

Figurální kresba - 40 hodin

Zvuk - 10 hodin

Vizuální vyjadřování - 30 hodin

Střihová skladba - 10 hodin

Scénáristická příprava - 10 hodin

Počítačová animace - 129 hodin

Závěrečná zkouška - 1 hodina

Vizuální vyjadřování - Seznámení s různými technikami animace a zaměření na výtvarnou složku animovaného filmu. Součástí absolvování tohoto vzdělávacího modulu je navržení a tvorba celého vizuálního stylu animace. Cílem je také porozumění filmové řeči, sdělit myšlenku obrazem (neverbální formou).

Scénáristická příprava - Prvním krokem pro tvorbu animace je námět a scénář, proto je třeba znát zásady a možnosti filmové řeči. Ve scénáristické přípravě se věnujeme klasickým filmovým žánrům, ale také oblasti Motion designu, do čehož spadá zejména propagační audiovizuální grafika - znělky, upoutávky, reklamy.

Střihová skladba - Základy střihové skladby Vás naučí jak vytvořit audiovizuální dílo tak, aby jako celek fungovalo z hlediska estetického a plnilo svou funkci.

Počítačová animace – Vzdělávací modul slouží k tvorbě autorského filmu. Vychází se z výtvarné stránky navržené v modulu Vizuální vyjadřování, ze znalostí střihové skladby a scénáristické přípravy

Značnou výhodou účasti v kurzu jsou lektoři působící v oblasti animace, vlastní specializované učebny, publikace „Animovaná abeceda“, materiálové a softwarové vybavení, neboť na půdě školy je maturitní obor Animovaný film vyučován.

Po úspěšném ukončení vzdělávacího programu je vydáno Osvědčení o rekvalifikaci, dle zákona o zaměstnanosti č.435/2004 Sb., § 108 odst. 2 c).

MÍSTO KONÁNÍ KURZU

Ostrava

AVE ART Ostrava, vyšší odborná škola, střední umělecká škola a základní umělecká škola, s.r.o., Hasičská 550/50 Ostrava - Hrabůvka, 70030

mapa školy

 

Těšíme se na Vaši účast v kurzu „Motion design“.

 Proč si vybrat naš kurz

 • více než 300
  absolventů
 • vlastní
  učebnice
 • uplatnitelnost
  na trhu práce


Menu:


 

Copyright AVEART Střední soukromá umělecká škola a základní umělecká škola Ostrava

Školní
noviny